80. Jahrestag der Internationalen Brigaden in Polen, Warschau am 22. Oktober 2016.

80jahreib_Polen_n

Samstag, 22. Oktober 16:30 – 19:30

DZIKA Strona WISŁY
Plac Hallera 5, 03-464 Warschau

Details
W 80. rocznicę utworzenia Brygad Międzynarodowych i Batalionu im. J. Dąbrowskiego, zapraszamy na wydarzenie upamiętniające 5 tys. Dąbrowszczaków – polskich obywateli i obywatelek, walczących w hiszpańskiej wojnie domowej (1936-39) w obronie republiki, przeciwko faszyzmowi.

Dziś ci antyfaszystowscy bohaterowie i bohaterki popadli w niepamięć, a w całej Polsce trwa likwidacja ulic Dąbrowszczaków w ramach “ustawy dekomunizacyjnej” dążącej do usunięcia wszelkiej lewicowej pamięci z przestrzeni miejskiej. Nie ma na to naszej zgody!

Wspólnie przypomnijmy Dąbrowszczaków.

Zapraszamy już od 16:30 do DZIKA Strona WISŁY aby posłuchać muzyki z okresu hiszpańskiej wojny domowej (także w w nowych aranżacjach).

17:30 – pokaz filmu dokumentalnego “Brygady Międzynarodowe” przybliżającego tych, którzy walczyli w Hiszpanii “Za wolność waszą i naszą” (film z polskimi napisami).

ok. 18:40 – występ Warszawski Chór Rewolucyjny „Warszawianka“, który zaśpiewa pieśni związane z Brygadami Międzynarodowymi oraz hiszpańską lewicą, m.in Marsz Dąbrowszczaków.

Info über Łapy precz od ul. Dąbrowszczaków
Łapy precz od ul. Dąbrowszczaków
Community
W związku z tzw. „ustawą dekomunizacyjną“ ma zostać zmieniona nazwa ul. Dąbrowszczaków – polskich bohaterów hiszpańskiej wojny domowej. NIE MA NA TO ZGODY!

Redaktion KFSR

Redaktion KFSR